Kraniosakrální terapie

Láskyplný dotek, síla naslouchání a pozornosti v bezpečném prostředí  uvolňuje a harmonizuje, přirozené regenerační síly našeho organizmu

Co je kraniosakrální biodynamika?

 Je to jemná, neinvazivní práce se systémem člověka. Naše tělo není jen hmota, ale i energetický systém. Proudí námi životní energie (chi ,ki). Biodynamický přístup této metody nahlíží na lidskou bytost holisticky, jako na syntézu těla, mysli a duše. Užívá principu Breath of Live (Dechu života) od Dr. W. Sutherlanda, který vyjadřuje vitální sílu uvnitř nás.                                                                                                                                              Láskyplný dotek, síla naslouchání a pozornosti v bezpečném prostředí tě  příjemně a postupně vtáhne do hlubokého uvolnění. Frekvence mozku se zklidní, vnímáš sám sebe, tělo začíná reagovat a harmonizovat se. Můžeš cítit různé vjemy po těle. Někdy usneš, ale to je dobře, protože systém potřebuje zdrojovat ( načerpat sílu). Jindy se třeseš, cítíš brnění, tělo uvolňuje napětí.
Principem Dechu Života je, že každá buňka v našem těle dýchá a vydává tak jemné rytmy. Tyto jemné rytmy je možné citlivýma rukama vnímat jako pohyb kostí nebo plynutí celým tělem a jeho biosférou. Pokud je proudění plynulé a silné, je v těle udržováno zdraví a harmonie těla a mysli.
V denním životě však nastávají zvraty jako stresy, traumata, úrazy, nehody a přetížení, jejichž následkem se tento přirozený proud může narušit, oslabit nebo zablokovat a pak mohou vznikat bolestivé symptomy.
V kraniosakrální biodynamice se hledá přirozená cesta jak tělo podpořit, aby se samo léčilo. Naše tělo má ohromnou moudrost a schopnost se léčit a rebalancovat..Do těla klienta ošetřující nic nevkládá ani nebere, jen podporuje samoléčivý proces a aktivuje léčivé zdroje, které uvnitř všichni máme. Neřeší následky symptomů, ale jejich příčinu.

Pro koho je kraniosakrální terapie přínosem?

Díky jemnosti a neinvazivnímu přístupu je přínosem pro péči od narození až po stáří.Pomáhá při stavech kdy cítíte: 

  • už je toho na mě moc, potřebuji se zastavit a uvolnit napětí

  • zlepšit vztah sama k sobě

  • občas špatně spím, cítím, že jsem pod stresem a nevím jak to uvolnit

  • nejsem v harmonii, potřebuji se vyladit

  • vrací se mi bolest, ale podle doktora jsem zdravá

  • práce mě baví, ale jsem vyčerpaná 

  • zajímá mě to, chtěla bych to vyzkoušet

  • prožila jsem porodní trauma

Opakovaná ošetření zlepšují stavy po operacích, úrazech, traumatech nespavosti, chronické bolest, vyhoření, rozpuštění emocionálních šoků a silného stresu. Prohlubuje uvědomování si sebe a těla, integruje tělo-mysl-duši, harmonizuje nervový systém, zmírňuje stres a napětí. Nenahrazuje lékařskou péči

Co vám kraniosakrální terapie přinese? Jak probíhá, co si vzít s sebou?

Láskyplný dotek, síla naslouchání a pozornosti v bezpečném prostředí tě  příjemně a postupně vtáhne do hlubokého uvolnění. Frekvence mozku se zklidní, vnímáš sám sebe, tělo začíná reagovat a harmonizovat se. Můžeš cítit různé vjemy po těle. Někdy usneš, ale to je dobře, protože systém potřebuje zdrojovat ( načerpat sílu). Jindy se třeseš, cítíš brnění, tělo uvolňuje napětí.  Během ošetření pokládám ruce na různá místa na Vašem těle – tam kde je potřeba. Každé ošetření je jiné, někdy se dotýkám jen jednoho místa, někdy více míst potřebuje dotek a propojení. Je dobré mít na sobě volné oblečení, aby Vás nic netlačilo a lze se převléct i zde. Po terapii je ideální se už ničím nezatěžovat, odpočívat a nechat vše doznít.

Tvořivý klid – dosahuje více s menším úsilím.

V čem je přínos kraniosakrální biodynamiky.      Podle toho, co mi říkají klienti, je pro ně přinosem: zklidnit mysl, sdílet svůj příběh, pustit trauma. Zastavit se, dovolit si mít čas a pozornost pro sebe, volnit se do harmonie a klidu.

Ceník kraniosakrální terapie

Ošetření trvá 90 minut, abychom mohli cokoliv pustit, uvolnit, potřebujeme se cítit bezpečně, mít dostatek času a energie tím projít. 

Dospělí

1590,- Kč, 90 minut (Ústí n. balíček 5x kranio 6900,-Kč
1800,- Kč , 90 minut (Praha. 

 

Děti

 (0-12 let)s maminkou.             60 minut/ 1200,-Kč             (13-17 let) 60 minut/ 1200,-Kč

 

Těhotné ženy

1500,- Kč, 90 minut (Ústí n. L.)
1800,- Kč , 90 minut (Praha)

Napište mi a zarezervujte si svůj termín

Iveta Jasmína Smith

tel.: +420 602 444 665
e-mail: jasmina.iv@seznam.cz

Tantra v Ústí nad Labem (mapa)

Winstona Churchilla 10
prostory klubu Triskel
Ústí nad Labem

Kranio a poradenství (mapa)

Alešova 58
Ústí nad Labem

Praha – Kraniosakrální terapie (mapa)

Centrum Magnolia
Ječná 15
120 00 Nové Město